Primăria Municipiului Călărași organizează joi, 1 iunie, cu ocazia Zilei Internaționale a Copilului, acțiuni pentru copii, în Parcul Dumbrava, începând cu ora 10.00.

Copiii vor fi invitați să se înscrie la tradiționalul concurs ”Desene pe asfalt” (vor primi cretă pentru colorat, jucării, dulciuri și apă), se vor bucura de un program artistic de muzică și dans susținut pe scena din Parcul Dumbrava, vor avea posibilitatea să se întâlnească cu personajele de poveste preferate și vor fi așteptați să participe la diverse jocuri interactive. Organizatorii au mai pregătit ateliere de creație, standuri și activități educative, face-painting, modelare baloane, un stand foto cu printare pe loc, iar invitații Primăriei Municipiului Călărași - Inspectoratul pentru Situații de Urgență ”Barbu Știrbei, Direcția Poliția Locală, Inspectoratul Județean de Jandarmi Călărași, Serviciul Poliției Rutiere și Crucea Roșie Română-filiala Călărași își vor prezenta standurile cu activități specifice.

Partenerii Primăriei Municipiului Călărași în desfășurarea ediției 2017 a Zilei Internaționale a Copilului sunt Inspectoratul Școlar Județean Călărași, Casa Corpului Didactic Călărași, Palatul Copiilor Călărași și Colegiul Economic Călărași.

Grădina Zoologică va avea, pe data de 1 iunie, intrarea liberă pentru toți vizitatorii, între orele 08.00-18.30.

BIROUL DE PRESĂ

web hosting reviews